Často kladené otázky

Fungovanie programu

Čo je program Mastercard Priceless Specials?

Vernostný program, s ktorým získavajú registrovaní držitelia kariet Mastercard a Maestro z každej platby kartou peniaze späť (cashback) od partnerov programu a ďalšie výhody. Nasporené odmeny (peniaze) sa Vám budú pripisovať na účet Priceless Specials a po dosiahnutí limitu 5 EUR sa Vám budú zasielať na Váš bankový účet.

Novinkou roku 2018 je možnosť získať bronzové, strieborné, zlaté alebo platinové členstvo v programe za každú transakciu kartou u všetkých obchodníkov vrátane e-shopov na Slovensku. Čím vyššiu úroveň dosiahnete, tým výhodnejšie benefity formou napr. zľavových kupónov na nákup tovaru či zážitkov môžete získať.

Pre koho je program určený?

Pre všetkých držiteľov platobných kariet Mastercard a Maestro. Ak kartu Mastercard či Maestro ešte nemáte, požiadajte si o ňu vo svojej banke.

Registrácia

Prečo sa mám registrovať?

Získate peniaze späť (cashback) z každej transakcie kartou u partnerov programu až do výšky %d %. Budete mať prístup k exkluzívnym kupónom na zaujímavé zľavy a zážitky od vybraných partnerov. Tiež si môžete splniť želanie a urobiť tak radosť sebe alebo niekomu blízkemu.

Novinkou roku 2018 je možnosť získať bronzové, strieborné, zlaté alebo najvyššie platinové členstvo v programe za každú platbu kartou u všetkých obchodníkov vrátane e-shopov na Slovensku.

Ako sa registrovať?

Je to jednoduché. Stačí sa zaregistrovať tu.

  1. Najprv si vytvorte účet online. Doplňte niekoľko osobných údajov a účet aktivujte.
  2. Posledným krokom pred vstupom do programu bude pridanie a následné overenie platobnej karty prostredníctvom online platby vo výške 0,10 EUR. Na overenie môžete využiť aj účtenku o platbe kartou od jedného z partnerov programu. Dbajte na to, aby bola účtenka o platbe kartou maximálne mesiac stará a aby ste si naozaj uchovali účtenku o platbe s údajmi o kartovej transakcii (dátum platby, suma a autorizačný kód).

Bezpečnosť

Je program bezpečný?

O svoje osobné údaje sa obávať nemusíte. Spoločnosť Mastercard sa zaviazala chrániť osobné údaje v súlade s Oznámením o ochrane osobných údajov, ktoré je k dispozícii tu. Navyše, vkladanie všetkých údajov o platobnej karte prebieha v zabezpečenom prostredí spoločnosti Mastercard.

Odmeny

Aké odmeny získam?

Po registrácii do programu Mastercard Priceless Specials získate u partnerov programu z každej platby kartou peniaze späť (cashback) až do výšky %d % podľa konkrétnej ponuky partnerov. Okrem toho máte tiež možnosť získať bronzové, strieborné, zlaté či najvyššie platinové členstvo v programe za každú transakciu u obchodníkov vrátane e-shopov na Slovensku. Čím vyššiu úroveň dosiahnete, tým výhodnejšie benefity môžete získať, napriklad formou exkluzívnych kupónov na zaujímavé zľavy a zážitky od vybraných partnerov.

U koho získavam odmeny?

Do programu Priceless Specials sú v rámci cashbacku zapojené desiatky obchodníkov a ich počet stále rastie. Medzi partnermi programu nájdete tak veľkých a známych predajcov, ako aj zaujímavých menších a lokálnych obchodníkov. Úplný zoznam obchodníkov nájdete tu. Ďalej získavat odmenu za každú transakciu kartou Mastercard u obchodníkov na Slovensku, vďaka čomu máte možnosť získať bronzové, strieborné, zlaté či najvyššie platinové členstvo v programe.

Ako zistím, koľko odmien a u akého obchodníka som už s Priceless Specials získal/-a?

Dokonalý prehľad o uskutočnených platbách i odmenách môžete sledovať v Histórii získaného cashbacku po prihlásení na www.specials.sk. Aby ste mohli túto výhodu naplno využívať, najprv sa zaregistrujte.

Aké členstvo môžem v programe získať?

V programe ste odmeňovaný za každú transakciu kartou Mastercard či Maestro u všetkých obchodníkov na Slovensku a máte tak možnosť získať bronzové (1 – 20 transakcií), strieborné (21 – 200 transakcií), zlaté (201 – 500 transakcií) a najvyššie platinové členstvo (501 a viac transakcií). Každá transakcia je platná 12 mesiacov.

Získava odmeny za nákupy každý držiteľ karty Mastercard alebo Maestro automaticky?

Peniaze naspäť môže dostať každý držiteľ karty Mastercard alebo Maestro. Ak je karta vydaná jednou z partnerských bank/vydavateľov kariet, získava držiteľ tejto karty automaticky 0,5 – 1 % späť z nákupov u vybraných obchodníkov. Každý držiteľ karty, ktorý sa zaregistruje v programe Priceless Specials, pridá si túto kartu a overí ju, získava potom až 10 % späť z nákupu. Vyššie odmeny je možné získať až po overení karty (túto informáciu získa držiteľ e-mailom).

Pripisujú sa mi odmeny automaticky na účet?

V momente registrácie do programu Mastercard Priceless Specials máte nastavené automatické čerpanie odmien. To znamená, že se Vám odmeny automaticky pripisujú na bankový účet, ku ktorému je prihlásená karta viazaná. Ak Vám nevyhovuje nastavenie automatického čerpania odmien a ich odosielanie na bankový účet, môžete si zmeniť nastavenie na sporenie odmien a začať s kartou/kartami sporiť.

Ako dosiahnem bronzovú úroveň?

Bronzovú úroveň dosiahnete po uskutočnení prvej transakcie u obchodníka na už pridanej a overenej karte v programe Priceless Specials. Ako transakcia u obchodníka sa nepočíta overovacia online platba v hodnote 0,10 EUR pri registrácii vašej karty do programu.

Želania

Čo je to želanie a čo si môžem želať?

Vďaka Mastercard prianiam môžete urobiť radosť nielen sebe, ale aj tým, na ktorých vám záleží. Stačí sa zaregistrovať do programu Priceless Specials a napísať svoje prianie. Vašej fantázii sa medze nekladú.

Ako je to s plnením želaní?

Mastercard pravidelne vyberie najoriginálnejšie želanie, ktoré splní. Napíšte nám, čo by ste si želali. Možno sa na Vás usmeje šťastie a splníme práve to Vaše.

Výnimky

Nakupujem u Priceless Specials obchodníkov, ale nepripisujú sa mi žiadne odmeny. Čo to znamená?

  1. Partner programu (obchodník) – neaktualizoval v systéme dáta potrebné na výpočet odmien.

  2. Karta nie je overená v programe – skontrolujte, či pre platby u partnerov programu používate kartu pridanú a overenú vo svojom účte Priceless Specials.

Pre bližšie informácie kontaktujte naše zákaznícke centrum.

Ostatné

Som držiteľom Business karty a som platcom DPH. Ako sa účasť v programe premietne do môjho účtovníctva?

Z pohľadu DPH: Držiteľ karty (Business karty) má z pohľadu DPH povinnosť pri poskytnutí zľavy opraviť základ dane (t. j. znížiť si odpočet DPH). Držiteľ Business karty uskutoční opravu odpočtu dane na základe vyúčtovania poskytnutého spoločnosťou Mastercard vo výpise z účtu programu Priceless Specials, ktorý je po zaregistrovaní dostupný online na stránkach programu. Ak držiteľ karty uskutoční opravu odpočtu dane, splní svoju povinnosť a nehrozí mu riziko dodatočného vymáhania dane.

Z pohľadu dane z príjmov: Držiteľ karty na základe vyúčtovania zníži obstarávaciu cenu zakúpeného tovaru, tzn. zníži si náklady.